Как бедняк стана милионер след пост в туитър

Общество
12:55 - 02 Октомври 2019
20809
Как бедняк стана милионер след пост в туитър

Възможно ли е бедняк да стане милионер само с нищо и никакъв пост в социалните мрежи?

Прочетете истинската история на 65-годишен мъж от Бангладеш и ще откриете отговора.

В началото на декември 2016-а година един мъж на 65 години извършва обичайната си работа – мете улиците на голяма, бляскава и лъскава столица. Умислено върти метлата, а малкият облак прах в краката му се стеле върху синия му работен комбинезон.

Мъжът е от онези невидими хора, които просто нещо работят и да бъдат прозрачна част от градския пейзаж е част от задълженията им. Мете, човекът, взира се в боклуците, а пътят на метлата полека-лека го отвежда до витрината на скъп бижутериен магазин.

Оставя встрани метлата и пушилката от невъзможни мечти и се вглежда във витрината. Очите му се вторачват в пищните златни колиета, в гривните с диаманти, в пръстените, които струват повече от всички пари, които някога е получавал и харчил в живота си, взети заедно.

В точно тази минута покрай него минава гордо млад мъж. Заглежда се в картината на стария замечтан бедняк с метла, и вижда чудесна възможност за снимка, която да публикува в социалната мрежа и да бъде заринат с лайкове така, както чистачът с боклуци. Минувачът не се колебае, вади смартфона си и го заснема.

После публикува снимката в туитър със следния текст: „Той заслужава единствено да гледа боклуци!“

Ехидният му коментар обаче не остава незабелязан в мрежата и ефектът не само е изумителен, но и обратен на това, което е очаквал. Възмутен от тона на съобщението един богат мъж разпространява призив в туитър и фейсбук да се издири бедния метач, защото е приготвил бижута, които иска да му подари.

Няколко часа по-късно, след около 7000 препоствания на призива, метачът е намерен. Наред с пакета от скъпоценности, които богаташът му подарява, напълно шашардисаният от случващото се уличен чистач получава от различни благодетели още дрехи, пари, скъпи предмети, храна - всичко това за милиони.

Повечето от щедрите дарители предпочели да останат анонимни – важно им било да помогнат на един човек да повярва, че мечтите са изпълними. И че саркастичната омраза може да бъде смачкана само с добри жестове, с човечност.

Невероятната случка се разиграва в Риад, столицата на Саудитска Арабия. Мъжът е от Бангладеш и се казва Назер Ал Ислам Абдул Карим. И е емигрант. А това е една съвсем истинска история.