Очаквано: Мексико и САЩ на финалите в Катар

Коста Рика ще играе допълнителен плейоф за участие на Мондиал 2022

11:59 - 31 Март 2022
1831

Мексико и САЩ се присъединиха към Канада като участници на Световното първенство в Катар тази зима след последните мачове от квалификациите в Зона КОНКАКАФ. Въпросните три отбора заеха първите три места и отиват директно в Катар, докато Коста Рика въпреки победата с 2:0 над САЩ, остава на 4-а и ще играе междуконтинентален плейоф срещу Нова Зеландия.

Американците, които пропуснаха Световното през 2018-а година в Русия, имаха много по-добра голова разлика от директния си съперник за третото място Коста Рика и поражението с 0:2 не им повлия по никакъв начин. Мексико пък спечели у дома със същия резултат срещу Салвадор и заема 2-ото място. Канада, който вече си гарантира 1-ата позиция, падна с 0:1 при гостуването на Панама със седем промени в основния си състав, но това не промени подреждането.

Първи мач като национал за панамския национален отбор изигра защитникът на Левски Хосе Кордоба. Четири минути след началото на второто полувреме Габриел Торес вкара единствения гол за Панама, която завършва на 5-о място, на 4 точки след костариканците. Кайл Ларин вкара гол, който трябваше да означава 1:1, но след прегледа от ВАР-стаята беше отменен заради засада.

Тимът на САЩ почти изпълни задачата си след първото полувреме, когато удържа на 0:0, тъй като само поражение с 6 или повече голове ги сваляше от 3-ото място. Хуан Пабло Варгас откри с удар с глава в 51-ата минута. 8 минути по-късно Антъни Контрерас удвои след подаване на Джевисон Бенет.

Мексико си реши победата срещу скромния състав на Салвадор още до почивката, когато Уриел Антуна откри в 17-ата минута с удар от малкото наказателно поле. Раул Хименес удвои преднината им малко преди края на първата част от дузпа.

В последната среща Ямайка регистрира втора победа в групата – 2:1 у дома над Хондурас, който остава последен.