Три греди за Лудогорец и все пак победа над Жалгирис

Кирил Десподов развинти съперника, но не можа да вкара

Ексклузивно
22:41 - 18 Август 2022
5237

Лудогорец победи с 1:0 литовския Жалгирис в първи мач от плейофите на тазгодишното издание на Лига Европа. "Орлите" поведоха след като Иван Татомирович си отбеляза автогол още във втората минута, а после удариха три пъти гредите.

На трибуните в ложата на "Хювефарма Арена" седна Димитър Бербатов и един от основните му съмишленици в борбата му за президент на БФС - Петър Величков. Той бе в компанията на един от собствениците на "орлите" Георги Домусчиев, техническият директор Козмин Моци и изпълнителният директор Ангел Петричев.

Резултатът бе открит в полза на "орлите" още във втората минута. Тогава Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар, а Иван Тутомирович засече с глава топката в собствената си врата.

Малко по-късно пък гредата спаси литовците. Десподов стреля от фаул, но страничният стълб спря попадението. В следващата атака пък Антон Недялков удари гредата - този път горната след удар с глава при центриране от корнер.

Снимки: LAP.bg

В 29-ата минута Дeсподов удари нова греда. От непосредствена близост в малкото наказателно поле крилото не успя да засече във вратата топката. Спас Делев намери отлично съотборника си, но Кирил направи голям пропуск нацелвайки стълба.

До края на полувремето Лудогорец продължи да бъде по-активният тим, но до нови сериозни опасности пред Едвидас Гертмонас нямаше, макар и на няколко пъти домакините да организираха интересни атаки.

В началото на втората част Жалгирис пое инициативата на терена и започна да разиграва по-уверено. В 53-а минута Ренан стреля много слабо в ръцете на Симо Слуга. В 56-а минута Ойвуси отправи неточен удар след корнер.

В 60-а минута Игор Тиаго се извиси над всички след ъглов удар, но пак не улучи вратата на гостите. В 64-а минута дойде много добър шанс за литовците. След дълга топка към Ренан, той изкъга Сисиньо и само отличната изява на Антон Недялков спаси Лудогорец от сигурен гол.

В 69-а минута Бърнард Текпетей изстреля много неточен шут към вратата на Жалгирис. В76-а минута "орлите" развиха добра контраатака, но ударът на Сисиньо от сложна позиция завърши само със спасяване на Гертмонас.

В самия край резервата на гостите Матиас Ойевуси беше изгонен.